26. Starý Hrozenkov - Bystřice pod Lopeníkem

TJ Sokol Starý Hrozenkov – TJ Sokol Bystřice pod Lopeníkem 5:5 (1:3)

Branky: Lebánek 2, Lupták 2, Michalec

TJ Sokol Starý Hrozenkov: Bětík – Husařík, Michalec, Šotník, Martínek – Breznický R. (67. Lyko) Blaho, Kročil, Lebánek (80. Breznický P.) – Lupták, Keňo

V úvodních minutách utkání jsme si vytvořili převahu, která však jako ve všech našich zápasech končila na hranici pokutového území soupeře. Do vedení jsme se přesto mohli dostat již v páté minutě, po Lebánkově průniku do pokutového území a střele se míč odrazil před dobíhajícího Blahu, ten si však počínal v koncovce mizerně a netrefil odkrytou branku. Poté se potvrdilo pravidlo nedáš- dostaneš, Bystřice rychle rozehrála , douhým míčem přenesla hru na naši polovinu, před šestnáctkou se jej zmocnil hostující útočník a tvrdou ne příliš umístněnou střelou prostřelil Bětíka. I po inkasované brance jsme byli lepším týmem, naši snahu však v 16. minutě přerušila bouřka, po návratu zpět na hřiště jsme na naši předchozí aktivitu nenavázali a po chybě našeho stopera, kterému prošel míč pod nohou přímo k hostujícímu útočníkovi jsme inkasovali podruhé. Za necelé dvě minuty to pak bylo již 0:3, hostující Dornica se ocitl v rohu šestnáctky a střelou z úhlu překvapil poněkud nesoustředěného Bětíka. Tahle branka nás konečně probrala a až do konce poločasu jsme byli opět lepší, dobře bránící hosté nás však nepouštěli do téměř žádného zakončení. Na 1:3 jsme přeci jen v 43. minutě snížili, jako již tradičně na jaře když to nejde ze hry, po přímém kopu. Levačkou z 18. metrů se nemýlil náš jarní ostrostřelec Lebánek. I v druhém poločase pokračovala naše převaha, scházela nám však větší přesnost a především zakončení, kdy jsme se jen stěží dostávali k přímé střele na branku. Bystřice spoléhala na rychlé protiútoky, v 55. minutě nám po jednom z nich utekl Dornica a zvýšil vedení Bystřice opět na rozdíl tří branek. Ani tahle branka nás však nesložila, neustále jsme byli lepším týmem a byl to opět Lebánek, který se po narážečce dostal až do pokutového území a střelou kolem brankáře snížil na 2:4. Náše převaha pokračovala, nepodržel nás však v 80. minutě brankář Bětík, který inkasoval po přímém kopu z 50. metrů!! Poté jsme pak vrhli všechny síly do útoku, místy jsme hráli i na pět útočníků, Bystřice již jen bránila, odkopávala míče a dopouštěla se řady faulů, jedné z mnoha standartních situací využil v 83. minutě Michalec a technickou střelou pod břevno snížil na 3:5. V 87. minutě to bylo již jen 4:5, k prodlouženému balónu za obranu se dostal Lupták a tvrdou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci. Uplně nejhezčí moment zápasu pak přišel v 95. minutě nastavení, kdy se ve středu hřiště uvolnil Lupták a tvrdou střelou z 35. metrů, která se odrazila od tyče do branky vyrovnal na konečných 5:5.