21. Komňa - Starý Hrozenkov

FK Komňa - TJ Sokol Starý Hrozenkov 2:0  (2:0)

TJ Sokol Starý Hrozenkov: Kročil - Orság, Michalec R., Šotník, Martínek - Vaculík (80. Breznický P.), Keňo (70. Michalec V.), Blaho, Lebánek - Lupták, Breznický R. (46. Gabrhel)

Do utkání jsme vstupovali s cílem hrát ze zajištěné obrany, proto jsme začali v defenzivním rozestavení s pěti záložníky a osamoceným útočníkem na hrotu. Náš záměr se však rozplynul již po třech minutách, kdy jsme propadli na levé straně hřiště, domácí záložník obešel dva naše bránící hráče, v pokutovém území přihrál pod sebe na nedůrazně pokrytého útočníka, ten  se kličkou zbavil stopera a z 10. metrů levačkou rozvlnil síť za bezmocným Kročilem. Poté se hrál vyrovnaný fotbal, domácí vědomi si jednobrankového náskoku vycházeli ze zabezpečené obrany, což činilo naší záloze a útoku velké problémy, jen těžko jsme se dostávali k zakončení, chyběla nám finální přihrávka, málo  a pozdě jsme doplňovali osemoceného Breznického v našem útoku. V 15. minutě přesto  mohl vyrovnat Blaho, na hranici pokutového území se obtočil kolem obránce, jeho střela šla však nad. Komňa hrozila většinou po rychlých protiútocích a nebo ze standartních situací. Jednu z nich využila ve  23. minutě, kdy  jsme  udělali opět chybu na levé straně, na hranici pokutového území jsme se dopustili faulu, po kterém následoval prudký centr do našeho pokutového území, ve skrumáži se nejlépe zorientoval domácí záložník a dotlačil míč do naší branky. Po této brance jsme si vytvořili mírnou převahu, naráželi jsme však na pevnou a bezchybnou obranu domácích a dlouhou dobu jsme se nemohli dostat  do zakončení. Výjimkou  byly jen dvě příležitosti po standartích situacích, kdy  Michalec rozehrál ze středu hřiště dlouhý balón za obranu, kam si naběhl Blaho, jeho slabá hlavička šla však vedle branky. Ta samá situace se opakovala ještě jednou, tentokrát však Blaho pravačkou trefil jen připravenou náruč domácího brankáře. Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase, domácí hráči spoléhali  především na rychlé protiútoky, míč byl častěji na jejich polovině. Pořádnou brankovou příležitost si  ani jedno mužstvo nevypracovalo,  se střelami z dálky si pak  oba brankáři bez problémů  poradili. Jedinou naši vážnější brankovou příležitost měl v 72. minutě střídající Gabrhel, kterého přesnou přihrávkou uvnitř pokutového území našel Lupták, jeho střela z 12. metrů však postrádala přesnost i razanci. V závěru jsme ještě dvakrát zahrozili po standartních situacích, hlavičky Martínka však cestu mezi tři tyče nenašly.

Celkově jsme neodehráli špatné utkání, v poli jsme byli domácímu mužstvu vyrovnaným soupeřem. Rozhodly dvě naše zbytečné chyby z úvodu a špatná ofenzivní činnost  mužstva.

Fotky:

/album/fotky-/jhk-jpg/ /album/fotky-/m-jpg/ /album/fotky-/a1-jpg/