19. Starý Hrozenkov - Rudice

Tj Sokol Starý Hrozenkov - Tj Sokol Rudice 0:0

Tj Sokol Starý Hrozenkov: Bětík - Husařík, Michalec (68. Breznický P.), Šotník, Orság  - Vaculík , Keňo , Lebánek - Gabrhel (80. Lyko) , Breznický R.

 

V podprůměrném utkání, ke kterému se nedostavil delegovaný rozhodčí se divácí branky nedočkali. Po uplynutí čekací doby se losem určilo, že utkání odřídí hostující funkcionář. Do utkání jsme vstoupili v ofenzivním rozestavení 4-3-3 a od úvodních minut jsme byli lepším mužstvem, přitlačili jsme Rudice na jejich vlastní polovinu, nedařilo se nám ovšem jako ve všech předchozích jarních zápasech ve finální fázi. Teměř vůbec jsme se nedostali k pořádnému zakončení, většinou se jednalo o střely z větší vzdálenosti, kterým však chyběla přesnost. Přesto se nám podařilo dostat se přes obětavě bránící Rudice do dvou velkých příležitostí. Nejprve se Martínek v 32. minutě rychlou kličkou  uvnitř pokutového území zbavil svého obránce, posunul si míč na střed, levačkou však z 12. metrů mířil  nad břevno. Tentýž hráč se těsně před poločasovou přestávkou prokličkoval středem hřiště až do pokutového území, dostal se před hostujícího stopera, který jej v poslední chvíli srazil k zemi, aniž by se dotkl míče.  Bohužel, velmi špatně a jednostranně pískající hostující funkcionář nenašel odvahu fouknout do píštalky. Druhý poločas byl opět o naší snaze dobývat branku hostí, utápěli jsme se však vnepřesnostech, často jsme hráli příliš individualisticky, bez snahy o pořádnou kombinaci. A tak není divu, že jsme se dlouhou dobu nedostávali do žádné vážnější příležitosti. Jediné štěstí pro naše mužstvo bylo, že hosté na tom byli ještě mnohem hůř. Za celý zápas si nevypracovali žádnou šanci ze hry, na dostřel naší branky se dostávali jenom sporadicky a to po standartních situacích. Po jedné takové, se v 65. minutě mohli dokonce dostat do vedení, Bětík v naší brance však předvedl bravurní zákrok a míč mířící do šibenice zázračně vytáhl na roh. To byla taky jediná gólová šance hostí za celý zápas. Do závěrečného náporu se pak naše mužstvo vůbec nedostalo, zejména díky vlastní nedisciplinovanosti a zbytečným diskuzím s rozhodčím, který jejich podráždění umně využíval ke zdržování a kouskování hry. Přesto jsme nakonec mohli zvítězit, rozhodnout mohl v uplném závěru střídající Lyko, ve skrumáži v malém vápně se však nedokázal dobře zorientovat a netrefil.

Celkově jsme v utkání zklamali, proti velmi slabému soupeři jsme se vůbec nedokázali prosadit, naše hra působila chaoticky, bez pořádného pohybu nebo přihrávky. Pochvalu si za svůj výkon zaslouží jen střídající hráči Breznický Patrik a Lyko Ondřej, kterí ač byli na hřišti jen krátce hru oživili, zastínili všechny naše ostatní hráče v bojovnosti a snaze vyhrát.