Ostrožská nová Ves B - Starý Hrozenkov

Fk Ostrožská Nová Ves B - Tj Sokol Starý Hrozenkov 0:1 (0:0)

Branka: Lupták

Tj Sokol Starý Hrozenkov:  Keňo - Orság, Šotník, Michalec, Martínek - Kročil - Vaculík, Blaho, Lebánek - Lupták (82. Breznický P.) - Breznický R. (87. Lyko)

K utkání proti vedoucímu celku naší soutěže jsme odjížděli s odhodláním, že se pokusíme alespoň co se týče bojovnosti a týmového výkonu odčinit ostudný výkon z domácího zápasu proti Rudicím. Vzhledem ke kvalitě soupeře, který ještě ani jednou neprohrál a vedl naši tabulku, jsme od úvodních minut vycházeli ze zabezpečené obrany,na hrotu s jedním útočníkem, kterého podporovali zejména kraje zálohy a stažený podhrotový útočník Lupták.  V prvním poločase jsme proti favoritovi z ONV sehráli vyrovnané utkání. Domácí byli techničtějším mužstvem, my jsme to vyrovnali velkou bojovností a týmovým pojetím hry. Hra se tak odehrávala především mezi šestnástkami, bez brankových příležitostí na jedné či druhé straně a nudící se brankáře vyřušila jen občas střela z větší vzdálenosti, s kterou neměli problémy a tak se o poločase do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 0:0. V druhém poločase se obraz hry změnil, do 60. minuty nás domácí skoro vůbec nepustili z naší poloviny. Ostřelovali nás ze všech pozic, nedařilo se jim však v zakončení a nebo naráželi na vynikající zákroky Tomáše Keni v naší brance. Nedáš-dostaneš platilo hned z první naší vážnější šance. Lebánek vyslal za obranu Luptáka, ten unikl po levé straně , pronikl do šestnástky a ač byl ve velkém úhlu a tísněn obráncem dokázal přízemní tvrdou ranou podél bránkáře zakončit a poslal nás do vedení 1:0. Ani po naší vedoucí brance se obraz hry nezměnil, domácí  okupovali naši polovinu,byli lepším týmem,  ale my jsme měli v brance "čaroděje" , který je přiváděl svými zákroky k šílenství. Když už se jim ho podařilo i překonat, tak  měl za sebou dobře postavené tyče naší branky, které nás třikrát zachránili od inkasování.   My jsme hráli pouze na brejky do otevřené obrany domácího celku, které jsme však nedokázali dotáhnout do konce, chyběl nám klid a přesnost ve finální přihrávce. Přesto jsme mohli v 77. minutě naše vedení zvýšit, po rohovém kopu se dostal k míči Lupták, z 12. metrů však trefil spojnici tyče a břevna. V závěrečném náporu už domácí svazovala křeč, postavili se proti nim i zklamaní diváci, kteří začali fandit našemu nadšeně bojujícímu mužstvu a tak utkání skončilo překvapivým výsledkem 0:1.

Konečný výsledek byl pro domácí krutý a potvrdilo se, že fotbal nemá logiku. Zejména v druhém poločase byli lepším týmem, nenašli však recept na naši houževnatou defenzívu v čele s nejlepším hráčem celého zápasu Tomášem Keňou. Pochvalu si za předvedený výkon zaslouží celé mužstvo. Ke kvalitě utkání rovněž přispěl velmi dobře pískající rozhodčí Drozdy.