9. Žitková - Starý Hrozenkov

Tj Žítková - Tj Sokol Starý Hrozenkov 0:2  (0:1)

Branky: 37. Vaculík,  72. Lebánek

Kročil - Husařík, Blaho, Orság, Martínek - Vaculík, Keňo (80. Šotník) Michalec, Lebánek - Breznický (65. Šebeň) Pyszko ( 55. Hodulík)

Opět bez brankáře a zraněného  kanonýra Luptáka jsme nastoupili ke kopaničářskému derby na půdě Žítkové. Jak  to obvykle  v derby utkání bývá, ani jedno mužstvo nechtělo prohrát a tak se hrálo ze zajištěných obran. Kvalitě hry nepřidal ani silný vítr a značně nerovný terén. Obě mužstva spíše nakopávala dlouhé bálony a čekala na chybu soupeře. Brankáři se tak většinou nudili. Obě mužstva si vzhledem k předvedené hře  v prvním poločase vytvořila pouze po  jedné brankové příležitosti. Jako první se mohli v 30. minutě do vedení dostat domácí, po velkém závaru a zmatcích v naší obraně se k odrazenému míči dostal  kanonýr Horvát, prudce vypálil a trefil pravou tyč naší branky. V 37. minutě jsme se dočkali  brankové přiležitosti i my, po rychlém protiútoku a dlouhém nákopu vyhrál hlavičkový souboj Breznický, k míči se  v pokutovém území Žítkové dostal naběhnuvší Vaculík a ač se jednalo o těžkou pozici, zkušeně ranou z voleje se trefil do protipohybu brankáře. V druhém poločase jsme se soustředili na obranu, domácí spoléhali opět na nakopávané balóny a dlouhé auty, brankovou příležitost si však i k častému kouskování hry z naší strany dlouhou dobu nevytvořili.Při jediné pořádné šanci na vyrovnání domácích  při nás stálo štěstí, bombu z 20. metrů zastavila pravá tyč naší branky. Definitivní uklidnění nám pak přinesla 72. minuta, kdy se prosadil z přímého kopu Lebánek.  Pět metrů od brankové čáry na hranici poktového území byl faulovaný Keňo, Lebánek pak využil dynamit ve své levačce a propálil vše co mu stálo v cestě a vymetl pavučiny v levém horním rohu žítkovské branky. Zbytek utkání jsme pak již dohráli v poklidu a domácí  k ničemu nepustili. 

 Celkově se nejednalo o oku lahodící hru, k vidění bylo vidět spoustu osobních soubojů, nakopávaných balónů, kombinačních akcí bylo pramálo.  Pochvalu si zaslouží za bojovnost celé mužstvo, z jednotlivců je potřeba pochválit Keňu Tomáše, který neprohrál jediný souboj o míč a taky Kročila Jakuba, který se postavil do branky a zejména při dlouhých autech a přímých kopech působil v pokutovém území bezchybně.