Starý Hrozenkov - 1.FC Slovácko

TJ Sokol Starý Hrózenkov - 1.FC Slovácko  D   4 : 8 (3:4)  

Branky za SH: Lebánek 2, Pažitný, Mlčůch

TJ Sokol Starý Hrozenkov: Duchoň O. – Ostravský R., Gabrhel P., Husařík M. (k), Juračka D. - Mačát J., Gorčík T., Lebánek O., Mlčůch M. - Antál T., Pažitný D.,

Střídali: T., Jurák A., Trtek Š., Gabrhelová G., Randiak J.

 

Atraktivní soupeř, krásné počasí a důležitost tohoto zápasu slibovaly pohledný zápasový zážitek. Bohužel již při rozcvičení bylo patrné velmi nízké odhodlání našich hráčů předvést bojovný výkon.

Tým Slovácka nastoupil proti našim borcům v neúplné sestavě a navíc unaven po náročných zápasech, které sehrál předchozího dne na ligovém turnaji. Této skutečnosti dokázali naši hráči využít a již v počátku zápasu se bez větších problémů dostali do vedení. Již po několikáté v sezóně se však opakoval stejný scénář, naši hráči místo toho, aby využili naši převahu, přestali bojovat a dovolili soupeři nejen vyrovnat, ale dostat se do vedení. I na tuto skutečnost dokázali naši „borci“ reagovat a opět po zvýšení bojovnosti dokázali bez problémů vyrovnat. Opět však nedokázali naši fyzické převahy využít a svým lajdáctvím umožnili soupeři skórovat. Po našem opětovném vyrovnání se v závěru poločasu podařilo hráčkám Slovácka dostat znovu do vedení. Vývoj zápasu však sliboval, že pokud naši hráči zvýší bojovnost a budou hrát důrazněji v osobních soubojích, pro nás příznivý vývoj v druhém poločase. S touto taktikou také byli naši hráči o poločasové přestávce seznámeni.

Hráčky soupeře, očekávající náš drtivý nástup, začali od úvodu druhé části hru kouskovat a poleháváním na trávníku po jakýchkoliv zákrocích i zdržovat. Bohužel se však náš drtivý tlak nekonal a většina našich hráčů přestala prakticky hrát. Toho okamžitě využil soupeř, který převzal taktovku zápasu do svých rukou a začal proti našim statistům předvádět exhibici. V závěru zápasu, když bylo o výsledku rozhodnuto, došlo (k nelibosti některých diváků a hráčů) ke střídání některých hráčů základní sestavy. Náhradníci, kteří tak dostali šanci, předvedli divákům a některým hráčům snahu, bojovnost a hlavně pohyb, tedy všechno, co našim hráčům v základu chybělo.

Není žádnou ostudou prohrát s tak silným týmem jako je 1. FC Slovácko. Ale je nutno předvést bojovný výkon a ne to, co náš tým, mimochodem hrající v nejsilnější sestavě, předvedl v tomto zápase.