Havřice - Starý Hrozenkov

TJ Havřice - TJ Sokol Starý Hrozenkov 0:1 (0:0)

Branka: Pažitný D.

TJ Sokol Starý Hrozenkov:   Duchoň O. – Ostravský R., Gabrhel P., Husařík M. (k), Gabrhelová G. - Mačát J., Gorčík T., Lebánek O., Antál T., Mlčůch M., - Pažitný D.

Střídali: Jurák J., Trtek T. Trtek Š., Ostravský F., Jurák A., Gago M.,

 

Velmi těžké utkání na horké půdě v Havřicích, kde se nám v minulosti nikdy moc nedařilo, naši žáci zvládli a vybojovali velmi důležité tři body, které nám přinesly již devítibodový náskok před třetím týmem v tabulce, kterým je shodou okolností právě tým Havřic.

Přestože jsme do zápasu vstupovali jako favorité a soupeř z nás měl respekt, byl první poločas ve znamení boje mezi šestnáctkami a žádný z obou týmů si nevytvořil takový tlak, který by vedl ke vstřelení branky, která by rozhodla zápas. Z vývoje zápasu (hlavně v prvním poločase) bylo zřejmé, že vyhraje ten, kdo vstřelí úvodní branku. Hlavní zbraní domácích hráčů byla bojovnost, kterou zcela vyrovnali naší fotbalovou kvalitu. To se bohužel nedá říci o většině našich hráčů, kterým pravděpodobně vadil dopolední termín tak, že se nedokázali pořádně probudit.

Druhý poločas již byl ve zcela jiném duchu. Hráči, které o přestávce probudila důrazná domluva realizačního týmu, začali konečně bojovat a postupně převzali režii zápasu do vlastních rukou. Po několika neproměněných šancích se v 50. minutě zápasu trefil Dominik Pažitný, který zužitkoval přesnou přihrávku mezi obránce od Ondry Lebánka. Tato branka naše hráče uklidnila a jen střelecká smůla, která se lepila našim hráčům na kopačky, zapříčinila, že naše vítězství nebylo výraznější.