Hradčovice - Starý Hrozenkov

 

SK HS Hradčovice - TJ Sokol Starý  Hrozenkov 1 : 2 (1:1)  

Branky za SH:  Lebánek,Pažitný

TJ Sokol Starý Hrozenkov:  Duchoň O. – Ostravský R., Lebánek O., Husařík M. (k), Juračka D.. - Mačát J., Gorčík T.,., Antál T., Gabrhelová G. - Mlčůch M., Pažitný D.

 Střídali: Jurák J., Trtek T., Trtek Š., Pažitný Š., Randiak J.

Netradičně v sobotu a v pekelném vedru sehráli naši žáci velmi těžké utkání, které jsme museli vyhrát, abychom neztratili (s ohledem na výsledky ostatních zápasů) naději na konečné druhé místo v tabulce, které by bylo nejlepším umístěním v historii hrozenkovské žákovské kopané. Navíc Hradčovice nastoupili (k našemu překvapení) s velkým počtem hráčů, které naše hráče výškově zcela předčili.

Utkání se i přes úporné vedro hrálo poměrně v rychlém tempu. Naši hráči si vytvořili od počátku optickou převahu s řadou velmi slibných šancí, při kterých však ztroskotali na špatné koncovce nebo špatné koncové přihrávce. Bohužel soupeři se po ojedinělé akci podařilo, v důsledku ojedinělé chyby naší obrany, skórovat a ujal se tak vedení. Naši borci se tímto gólem nedali odradit a ještě do poločasu stačil technickou střelou z přímého kopu vyrovnat Ondra Lebánek.

Do druhé části jsme vstoupili s jediným cílem – zvítězit. Ve druhém poločasu naši hráči svoji převahu ještě zvýšili. Bohužel se vytratila snaha o kombinaci a všechny naše přihrávky byly směřovány na Dominika Pažitného, a to přes to, že byl náš útočník bráněn čtyřmi hráči. Naše snahy o skórování tak byly s přehledem zastavovány velmi dobře hrající obranou domácích. Naši hráči však nepřestávali bojovat a po vzájemném povzbuzování zmobilizovali deset minut před koncem své síly, přešli opět na kombinační hru, čímž si vytvořili drtivou převahu, která vyvrcholila dvě minuty před koncem vstřelením vítězného gólu, který vstřelil po vyčerpávajícím sprintu Dominik Pažitný po zužitkování skvělé přihrávky mezi obránce. Celé mužstvo zaslouží uznání především proto, že  bojovalo do posledních vteřin tohoto velmi důležitého a především fyzicky náročného zápasu a předvedlo tedy to, co jim v předcházejících zápasech chybělo – ♥♥♥ hru srdíčkem .