18. Starý Hrozenkov - Fc Strání B

 

Tj Sokol Starý Hrozenkov - Fc Strání B 4:4 (2:4)
 
Branky: 25. Hodulík, 42.  Keňo, 47. Kročil, 75.  Rapant   : 9. 10.  22. Zderčík,  33. Málek 

 Tj Sokol Starý Hrozenkov: Poláček - Husařík R., Husařík P.,Kročil,Rapant - Blaho,Šebeň, Hodulík, Lebánek - Lupták, Keňo T.
 
 Vstup do utkání nám vůbec nevyšel, soupeř byl s větrem v zádech lepší, dlouhé nakopávané balóny dělali naší improvizované obraně velké problémy, hodně  míčů jsme podbíhali, soupeřovi útočníci se tak jednoduše dostávali za naši obranu, která je pak zastavovala nedovoleně, z čehož pramenili standartní situace. Jednu z nich v 9. minutě střelou přes zeď proměnil ve vedoucí branku Zderčík, hned po naší rozehře udělal náš stoper velkou chybu, zpětnou přihrávkou namazal přímo do běhu opět Zderčíkovi a ten zvýšil  na 2:0. V 22. minutě to bylo již 3:0, přísnou penaltu proměnil opět Zderčík. V zápětí  musel "odstoupit"  Husařík R. a hráli jsme už jen v desíti, přesto jsme dokázali snížit, Hodulík krásnou střelou z 20ti metrů vymetl šibenici. Hostům se pak podařilo opět po faulu před hranicí pokutového území  odskočit na rozdíl tří branek.Tentokrát se střelou kolem zdi  prosadil Málek a zvýšil na 4:1. Před koncem prvního poločasu se nám podařilo snížit. Střelou k tyči se prosadil Keňo. Druhý poločas, tentokrát s větrem na naší straně jsme zahájili na výbornou, Kročil nakopnul dlouhý balón do pokutového území, vyběhnuvší brankář špatně odhadl situaci, balón jej přeskočil a skončil v síti. V 55. minutě musel "odstoupit" Šebeň a dohrávali jsme tak už jen v devíti. Přesto jsme byli lepší a v 73. minutě  jsme vstřelili Lebánkem z přímého kopu vyrovnávací branku, rozhodčí nám ji však zcela nesmyslně a nepochopitelně neuznal a nechal situaci opakovat-tentokrát již jen jako nepřímý kop, který hosté odvrátili na roh. Po jeho rozehrání se akrobaticky, zády směrem k brance "nůžkami" ve vzduchu prosadil Rapant a zaslouženě jsme vyrovnali. Do konce utkání už se pak nic neudálo a tak jsme se mohli radovat z vydřeného prvního jarního bodu.

Nebýt tragické třicetiminutovky z úvodu utkání, kdy jsme zejména v obraně vyhořeli a soupeři doslova darovali tři branky, tak jsme mohli pomýšlet i na plný bodový zisk.Vzhledem k tomu. že jsme 70. minut hráli v desíti a závěrečných 35. minut dokonce v devíti si mužstvo zejména za výborný druhý poločas a konečný výsledek 4:4 zaslouží pochvalu. Velkým problémem je pro nás neustále bránění  standartních  situací soupeře mířících do našeho pokutového území(roh, přímé kopy, centrované míče).