22. Starý Hrozenkov - Žítková

TJ Sokol Starý Hrozenkov - TJ Žitková 3:1  (1:0)

Branky: 2x  Lebánek (1 z penalty) , Keňo

TJ Sokol Starý Hrozenkov: Bětík - Orság (72. Gabrhel), Michalec R., Šotník, Martínek - Breznický R., Blaho, Kročil (80. Michalec V.), Lebánek - Keňo, Vaculík

Od úvodních minut se hrál pohledný fotbal nahoru dolů s nasazením odpovídajícím tomu, že se hrálo derby dvou velkých rivalů. Oproti minulé sestavě jsme provedli dvě změny. Na hrot se posunula dvojice Keňo s Vaculíkem a jeho místo na pravé záloze pak zaujmul Breznický Robin. Tohle rozestavení nám však dlouho nevydrželo a už po deseti minutách se vyměnil Vaculík s Martínkem, hrajícím na pravé obraně. Po uvodní otukávací čtvrthodince, jsme převzali iniciativu, byli jsme mírně lepším týmem, důsledná obrana Žítkové nás však nepouštěla do žádných vyložených brankových příležitostí. Případně si s našimi střeleckými pokusy poradil hostující brankář. Přesto jsme mohli inkasovat jako první. V 30. Minutě jsme přehráli hosty ve středu pole, Breznický se dostal až do šestnáctky, jeho přihrávku však Žitková odvrátila a po rychlém protiútoku musel předvést Bětík vynikající zákrok, po kterém se ještě míč otřel o břevno naší branky. V 33. minutě se skóre přeci jen změnilo v náš prospěch, Martínek poslal z pravé strany střílený centr do malého vápna, kam si naběhl Keňo a z blízka nás poslal do vedení. Závěr první půle se pak odehrával převážně mezi šestnástkami. Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Žitková, její počáteční převaha však nevedla k žádným brankovým příležitostem. My jsme spoléhali spíš na rychlé protiútoky a po jednom z nich byl na levé straně vně pokutového území zezadu nedovoleně zastavený unikající Keňo. K přímému kopu se postavil Lebánek a tvrdou střelou po zemi zvýšil v 62. minutě naše vedení na 2:0. Hosté pak utkání ještě zdramatizovali, v 70. minutě kopali volný přímý kop z 30ti metrů, tvrdou střelu zblokoval vedle zdi stojící hostující útočník, ta se však odrazila zpět k hráči Žitkové, ten poslal míč opět do našeho pokutového území, kde se nejlépe zorientoval hostující Krovina a střelou z deseti metrů přesně k tyči snížil na 2:1. Hosté vycítili šanci, vrhly pak všechny síly do útoku, naše obrana si však s jejich pokusy poradila. Rozhodnutí a uklidnění nám pak přinesla 78. minuta, střídající Gabrhel se v pokutovém území Žítkové dostal před svého obránce, který jej zezadu srazil. Z nařízené penalty se střelou přesně k tyči nemýlil Lebánek a poslal nás opět do dvoubrankového vedení. V úplném závěru jsme pak ještě nastřelili břevno, míč se odrazil zpět do hřiště, dorážející Gabrhel s  Blahem jej však nedokázali dopravit do sítě a tak se skóre utkání již nezměnilo. Což nás však tolik nemrzelo a po závěrečném hvizdu jsme se radovali ze zaslouženého vítězství.

Celkově si naše mužstvo za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Navázalo tak na dobrý výkon ze zápasu v Komňi , tentokrát však s lepším výsledkem.