Letní příprava

5.7.2009 - Turnaj Rudice ( Tj Rudice, Fk Komňa, SK Zlín-Louky, Tj Sokol Starý Hrozenkov)

12.7.2009 - Turnaj Chocholná (Družstevník Chocholná, Drietoma, Šumice, Tj Sokol Starý Hrozenkov)

26.7.2009 - Turnaj Starý Hrozenkov  ( Tj Sokol Starý Hrozenkov, Tj Rudice , Družstevník Chocholná, SK HS Hradčovice)

2.8.2009 - Generálka na start podzimní části (Tj Pitín)

9.8.2009 - Start soutěžního ročníku 2009/2010

Turnaj v Rudicích

1. utkání :   Starý Hrozenkov - Rudice  1:1  (0:0) Lebánek   na penalty 4:3

Zejména v úvodním poločase se hrál průměrný fotbal s řadou nepřesností. Vážnější brankové příležitosti si ani jedno mužstvo nevypracovalo, většinou se jednalo o slabé a nepřesné pokusy. Druhý poločas byl již zajímavější,v uvodní desetiminutovce jsme po pěkné kombinaci na jeden dotek vstřelili branku, která nebyla pro ofsajdové postavení našeho přihrávajícího hráče uznána. Pak se ke slovu dostali domácí, nejprve neproměnili penaltu nařízenou za ruku našeho bránícího hráče, do vedení se však dostali hned z další akce, kdy  zaspala naše obrana, levý záložník domácích  zatáhl míč až na brankovou čáru, zpětnou přihrávkou našel v našem pokutovém území zcela volného útočníka, který se trefil přesně k tyči. Po obdržené brance jsme byli lepším mužstvem, příležitost na vyrovnání měl Lupták, jeho střela minula branku jen o centimetry. Vyrovnání jsme se tak dočkali až těsně před koncem, kdy Lebánek z přímého kopu kolem zdi vyrovnal na 1:1. Do konce už se nic nestalo a tak přišly na řadu penalty, ve kterých jsme byli štastnější  a postoupili do finále.

Finále :  Starý Hrozenkov - Sk Zlín Louky B   1:2  (1:1) Blaho

V tomhle utkání jsme byli lepším mužstvem, bohužel doplatili jsme na mizernou koncovku a individuální chyby v obraně. Od úvodních mitut jsme měli více ze hry, vytvořili jsme si několik dobrých příležitosti, v zakončení jsme si však počínali špatně. Soupeř spoléhal spíš na obranu a rychlé protiútoky.  V 15. minutě jsme se zaslouženě dostali do vedení, uvnitř pokutového území  se přes bránícího hráče uvolnil Blaho a střelou z desíti metrů nedal brankáři šanci. Z vedení jsme se neradovali dlouho,hosté v 20. minutě nakopli dlouhý míč do našeho pokutového území, náš bránící hráč jej podběhl, míč  propadl až  k zlínskému útočníkovi a bylo srovnáno.  Téměř stejná situace se zopakovala i v úvodu druhého poločasu, opět podběhnutý míč, stejný  útočník a prohrávali jsme 2:1. Od této chvíle se hrálo již jen na jednu branku, soupeř se zabetonoval ve vlastním pokutovém území a často jen se štěstím odolával. Soupeřova brankáře jsme ostřelovali za všech pozic,nastřelili jsme tyč , bohužel vyrovnat se nám už nepodařilo a obsadili jsme konečné 2. místo.

Na turnaji za nás nastoupili: Bětík - Husařík R. , Šotník, Hodulík, Orság, Vaculík, Breznický R., Gabrhel, Lebánek, Keňo T., Blaho, Lupták a dva noví hráči - R. Michalec z Bojkovic a Vladár Jan ze Slavičína

Při závěrečném předávání cen byl  Bětík Michal vyhlášený a oceněný jako nejlepší brankář turnaje.

Turnaj Chocholná

1. zápas:  Melčice-Lieskové -Starý Hrozenkov 6:1 (2:1) vlastní

Výsledek odpovídá průběhu utkání, v prvním poločase jsme ještě stačili s fyzičkou, po přestávnce se utkání změnilo v exibici soupeře. Již v páté minutě jsme po chybě našeho bránícího hráče inkasovali lacinou branku. Soupeř poslal křížnou přihrávku do našeho pokutového území, náš hráč ač byl před soupeřovým útočníkem souboj prohrál(nechal se předskočit) a ten z deseti metrů zavěsil přesně k tyči. Vstřelená branka soupeře povzbudila a začalo obléhání naší branky,často jsme odolávali jen za cenu faulů na hranici našeho pokutového území, jeden z nich v 17. minutě střelou kolem zdi soupeř využil ke zvýšení na 2:0.  Po inkasované brance jsme se trochu zvedli, začali lépe kombinovat. Ve 22. minutě jsme po rychlé akci vstřelili kontaktní branku. Lupták rychle přenesl hru na levou stranu, Lebánek se uvolnil přes bránícího hráče, poslal cetr do pokutového území, na který si naběhl Keňo a s pomocí teče obránce snížil na 2:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili katastrofálně, po sérii špatných rozehrávek se k míči na naší pravé straně dostal soupeř, prohnal se kolem našich dvou obránců až do pokutového území a hned v úvodu zvýšil střelou z 16 metrů přesně k tyči již na 3:1. V zápětí jsme mohli vstřelil kontaktní branku, Blaho se uvlonil na hranici pokutového území, trefil však pouze tyč. Soupeř rychle rozehrál,přenesl hru dlouhým pasem až do našeho pokutového území,  náš obránce se dostal do kontaktu se soupeřovým útočníkem, který celou situaci přifilmoval, následovala penalta, po které to bylo již 4:1. Od této chvíle jsme zcela odpadli a inkasovali ještě další dvě branky(jedna byla z penalty)

Zápas o třetí místo: Drietoma - Starý Hrozenkov 4:0 (2:0)

V tomhle utkání jsme opět zaspali  začátek utkání a již v 3. minutě jsme prohrávali. Soupeř se prosadil hlavou po rohovém kopu. Hrálo se převážně na naší polovině, v zakončení se však soupeři nedařilo. Nejblíže k vyrovnání jsme měli v 15. minutě, Keňo si narazil s Blahou, jeho střelu mířící do branky však obránci na poslední chvíli zblokovali. V 20. minutě soupeř po našem přímém kopu rychle rozehrál, otevřené obrany soupeř využil, na tři doteky se dostal až do našeho pokutového území a střelou mezi dvěma našimi stojícími obránci zvýšil na 2:0.  V druhém poločase nám již docházeli evidentně síly, nestačili jsme rychlostně ani fyzicky. Hrálo se jen na jednu branku a po dvou přísně nařízených penaltách jsme utkání zaslouženě prohráli 4:0

V utkání za nás nastoupili:  Bětík - Husařík R. Husařík P. , Kročil,Šotník, Hodulík, Biras - Lebánek, Blaho, Vaculík, Šebeň, Lupták, Keňo, Breznický R., Breznický P.

Turnaj ve Starém Hrozenkov

1. zápas Starý Hrozenkov - Rudice  7:0 (2:0)

Branky: Lupták 2, Breznický, Šebeň, Lebánek, Keňo T., Gabrhel

Do utkání jsme nastoupili v pozměněné sestavě a v ofenzivním rozestavení 4-3-3. Od úvodních minut jsme si vytvořili převahu, soupeře jsme zatlačili na jeho vlastní polovinu. V 10. minutě prokličkoval Šebeň přes tři bránící hráče, přesnou přihrávkou našel před brankou osamoceného Gabrhela, který nás dostal z blízka do vedení. Od téhle chvíle bylo na hřišti již jen jedno mužstvo, do poločasu jsme si vytvořili ještě další 3 vynikající brankové příležitosti, proměnili jsme však jen jednu, střelou k tyči z 15 metrů se prosadili Keňo. Druhý poločas se změnil v naši exibici a bezmocnému soupeři jsme nasázeli po pěkných akcích dalších pět branek a to jsme ještě další tutovky neproměnili. Z náší strany se jednalo o pohledný kombinační fotbal, nutno dodat, že tentokrát překvapivě proti velmi slabě hrajícím Rudicím.

Finále: Starý Hrozenkov - Hradčovice 0:2 (0:1)

Vzhledem ke kvalitě soupeře jsme se vrátili k rozestaveni 4-4-2 s cílem eliminovat kvalitní záložní řadu soupeře. Utkání začalo z obou stran opatrně, zejména naše mužstvo působilo v úvodních minutách zakřiknutě, čehož sopeř využil a již v 5. minutě se dostal do vedení. Soupeřův záložník prošel středem hřiště přes tři naše bránící hráče a se štěstním (tečovaná střela) dostal Hradčovice do vedení. Po inkasované brance jsme se probrali, přebrali iniciativu a dostávali jsme se i do nebezpečného zakončení, našim střelcům se však nedařilo. Zejména šance Luptáka a Keňi byly z kategorie vyložených. Po další pěkné akci trefili Lupták tyč. V druhém poločase jsme se neustále tlačili za vyrovnáním, soupeř však velmi dobře bránil a nepustil nás do žádné vyložené brankové příležitosti. Těsně před koncem jsme pak udělali ještě jednu chybu, kterou zkušený soupeř opět využil. U postranní čáry téměř u rohového praporku nedokázali dva naši bránící hráči uhlídat soupeřova útočníka, ten křížnou přihrávkou  našel před našim pokutovým územím neobsazeného spoluhráče a ten nechytatelnou dělovkou definitivně rozhodl o celkovém vítězství Hradčovic.

Na turnaji za nás nastoupili: Bětík - Blaho, Orság, Kročil, Šotník, Michalec R., Vaculík, Šebeň, Hodulík, Keňo T. , Lebánek, Lupták, Gabrhel, Breznický, Biras

Celkově se z našeho pohledu jednalo o vydařený turnaj a alespoň částečně jsme odčinili ostudu z Chocholné. Pochvalu si hráči zaslouží zejména za utkání proti Hradčovicím, jednalo se totiž o vyspělého soupeře hrajícího vyšší soutěž , přesto jsme s ním sehráli vyrovnanou partii. Mrzet nás tak můžou jen nevyužité šance.

Tj Pitín - Tj Sokol Starý Hrozenkov   2:5  (0:1)

Branky : 4 Lupták, Lebánek

Bětík - Vaculík , Šotník, Biras, Husařík R. - Breznický R., Blaho, Keňo T., Lebánek - Lupták , Gabrhel (45- Hirman)

Generálka na start nového soutěžního ročníku nám v Pitíně vyšla. Proti soupeři hrajícímu o soutěž výš jsme předvedli dobrý fotbal, od úvodních minut jsme byli aktivnějším mužstvem, lépe jsme se pohybovali a měli jsme i víc brankových příležitostí. Bohužel v prvním poločase jsme využili jen jedinou- Lupták využil své rychlosti, kdy utekl obráncům, obešel i vyběhnuvšího brankáře a přízemní střelou do prázdné branky otevřel skóre. V druhém poločase se domácí snažili, avšak dobře fungující defenzíva našeho mužstva jim dovolila pouze střely z větší vzdálenosti,  s kterými si Bětík bez problémů poradil. Ve snaze o vyrovnání Pitínští hráči pozapomínali na zadní vrátka, čehož opět využil Lupták, zaběhl si za obranu na milimetrový centr od Keňi a technickou střelou kolem brankáře zvýšil na 2:0. Třetí branka padla po standartní situaci, Lebánek poslal střílený přízemní centr z pravé strany na přední tyč, na který si naběhl Lupták a patičkou uzavřel hatrick. Na 4:0 pak opět po naší rychlé kombinační akci na jeden dotek zvyšoval technickou střelou z deseti metrů přesně k tyči neudržitelný Lupták. Střelecký účet za naše mužstvo uzavřel Lebánek, na hranici pokutového území si pohrál se dvěma obránci a přesnou střelou k tyči nedal vyběhnuvšímu brankáři Pitína nejmenší šanci. V závěru jsme pak již polevili, čehož domácí využili alespoň ke zkorigování skóre. Nejprve se prosadili střelou z rohu našeho pokutového území, kterou tečoval jeden z našich obránců za záda bezmocného Bětíka. V úplném závěru se proti nám kopala ještě přísná penalta, domácí střelec se nemýlil a uzavřel tak skóre utkání na konečných 5:2.