Jaro

Tj Sokol Starý Hrozenkov - Tj Slavkov 1:2  (1:2)

BRANKY ZA SH  -  Michalec F.

Díky skvělým divákům doprovázela závěrečný zápas vynikající  atmosféra, která zcela jistě předčila i řadu zápasů dospělých ve vyšších soutěžích.

Přestože naši hráči ani v tomto utkání nedokázali zvítězit, tak se diváci určitě skvěle bavili. Především v prvním poločase, za hlasité podpory fanoušků, naši hráči předváděli skvělý útočný fotbal a vytvořili si řadu stoprocentních brankových příležitostí, které však, jak je již ostatně zvykem, nedokázali proměnit. Bohužel soupeř dokázal vstřelit dvě branky po ojedinělých příležitostech. Naši hráči pak ještě do konce poločasu dokázali snížit. Druhý poločas již tolik našich šancí nepřinesl, ale přesto naši hráči měli stále více ze hry. Pokud by v utkání naši hráči proměnili alespoň polovinu vyložených příležitostí, zápas by jednoznačně vyhráli.

Ve dvou posledních utkáních (Nivnice, Slavkov) tak naši hráči ukázali, že bylo zcela reálné tuto část soutěže vyhrát. Bohužel – kdo nedá góly, nemůže zvítězit ani tehdy, kdy je lepší! Přesto byl cíl – umístění do třetího místa, který si vedení týmu před sezónou stanovilo, splněn.

Po závěrečném střídání tří hráčů – Lacina Karel, Masařík Marek a Breznický Patrik, kteří přecházejí do vyšší věkové kategorie, se na hřišti představil tým, který nás bude reprezentovat v příštím roce. Realizační tým se totiž rozhodl, že i pro příští ročník družstvo do soutěže přihlásí. Nutno podotknout, že toto rozhodnutí podpořila především skvělá atmosféra při zápase a vědomí, že má žákovská kopaná ve Starém Hrozenkově u řady občanů podporu.

Tj Nivnice - Tj Sokol Starý Hrozenkov 1:0 (1:0)

Zápas roku – zápas o první místo s Nivnicí nedopadl pro naše hráče šťastně. Přesto však lze konstatovat, že toto utkání splňovalo vše, co se dá od tak důležitého zápasu očekávat. Nechyběla obrovská bojovnost, skvělá atmosféra, řada neproměněných šancí, osobní souboje a v neposlední řadě i skvělý rozhodčí, který toto utkání prakticky bezchybně zvládl. Náboj utkání doplnila i řada skvělých hrozenských fanoušků, kteří neváhali přijet povzbudit náš tým.

O výsledku zápasu rozhodla velmi brzy obdržená (2.min) branka, kterou domácí tým vstřelil po skvěle zahraném rohu. Naši hráči se tak dostali do menšího útlumu, ze kterého se však ještě v průběhu prvního poločasu dokázali dostat. Během přestávky došlo v kabině k jasnému zadání nových pokynů, jejichž plnění obraz hry ve druhém poločase zcela otočilo. Zatímco v prvním poločase měli optickou převahu domácí, ve druhé části jsme otěže zápasu převzali do rukou my. Nivničané se soustředili především na obranu a ojediněle hrozili z brejků, přičemž hru přerušovali častým zakopáváním míčů. Z řady šancí se nám bohužel nepodařilo, i díky skvěle hrající obraně domácích, vstřelit branku, která by nás opět dostala do hry. Proto utkání skončilo tak jak skončilo.

Ani tento výsledek však nic nezmění na tom, že naši hráči předvedli vynikající a bojovný výkon na hranici svých sil, o čemž svědčí i skutečnost, že po závěrečném hvizdu rozhodčího padla řada našich hráčů vyčerpáním k zemi a u mnohých se objevily i křeče. Kvalitu utkání a výkon našich hráčů ocenili hlasitým potleskem i domácí fanoušci, kteří shodně konstatovali, že byl k vidění fotbal skvělé úrovně.

Tj Podolí - Tj Sokol Starý Hrozenkov 0:12 (0:6)

BRANKY ZA SH:   Breznický P. - 5, Michalec F. – 4, Mačát J., Gorčík T., vlastní

Zápas s velmi slabým a odevzdaným soupeřem se proměnil ve střeleckou exhibici našich hráčů. Důležité bylo, že se naši hráči nenechali bezduchou hrou soupeře ukolébat a snažili se neustále útočit a kombinovat, což se jim skvěle dařilo. Naštěstí se tak neopakoval výkon z minulého zápasu se Suchou Lozí, který naši hráči sice vyhráli 1 : 0, ale nepředvedli proti tomuto rovněž slabému soupeři zhola nic.

Věříme, že výsledek zápasu v Podolí nastartuje naše hráče ke strhujícím výkonům ve dvou posledních utkáních s Nivnicí a Slavkovem, ve kterých půjde o první místo v tabulce a účast v okresním finále.

Jediným nedostatkem tohoto víkendového zápasu tak byla účast pouze jedenácti hráčů!! Nebylo tedy možno střídat. Nevím co některé hráče vedlo k tomu, aby se výjezdu nezúčastnili, ale určitě to není v pořádku.

Tj Sokol Starý Hrozenkov - 1. FC Slovácko D 4:0  (0:0)

BRANKY ZA SH:   Michalec F. - 2,  Breznický P. , Gorčík T.

Povinné vítězství, o kterém bohužel nerozhodla naše herní vyspělost, ale především fyzická kondice.

Přestože jsme si od počátku utkání dokázali vytvořit optickou převahu, nebyli naši hráči schopni vstřelit uklidňující branku.

Celý první poločas předváděli naši hráči jednu nepřesnost za druhou. Nejenže si nedokázali přesně přihrát, ale nedokázali ani trefit bránu v situacích, kdy stáli tváří v tvář brankařce hostujícího celku. Pěkný fotbal tak předváděly pouze hráčky Slovácka, za který nastoupily i dvě reprezentantky ČR do 15 let.

Po bezbrankovém prvním poločase tak nastoupila obě družstva do poločasu druhého, během kterého začaly hostujícím hráčkám docházet síly, čehož dokázali naši hráči využít ke vstřelení branek. Opět však platilo, že pohlednější fotbal hrály hráčky 1. FC Slovácko.

Nezbývá nám, než si vzít z výsledků dosavadních zápasů ponaučení a zlepšit především týmovou práci, která v současné době z důvodu individualistického přístupu některých hráčů výrazně pokulhává.

Prakšice - Starý Hrozenkov 1:0  (0:0)

Hřiště připomínající spíše oraniště a především katastrofální výkon rozhodčího patrně zapříčinily druhou jarní porážku našeho mužstva.

Na hřišti se sešly dva velmi vyrovnané celky a dlouho se zdálo, že zápas skončí bezbrankovou remízou. O výsledku tak rozhodla standardní situace, kdy ke vstřelení vítězného gólu využili domácí hráči nedůslednost naší obrany, která nedokázala odklidit do bezpečí vyražený míč. Naši hráči po obdržené brance nerezignovali a dokázali si vytvořit herní převahu. Bohužel řadu šancí přerušili domácí hráči nečistou hrou (strkání, tahání za dres, apod.), kterou však „rozhodčí“ nehodlal trestat.

V našem závěrečném tlaku se hvizd píšťalky ozýval pouze v případech, kdy se přestupku (mnohdy i vymyšleného) dopouštěli naši hráči.

Přestože prohráli, zaslouží si naši hráči pochvalu za předvedený výkon a za skutečnost, že se nenechali odradit nepřesným rozhodováním sudího.

St.Hrozenkov:Havřice 2:3

Minulý zápas: Havřice:St.Hrozenkov 2:7

Góly:  Patrik Breznický (1), František Michalec(1)

Porážku s papírově slabším soupeřem snad nikdo nečekal. Příčiny lze hledat především v podcenění soupeře, nedisciplinovanosti některých hráčů a především ve slabé efektivitě při zakončování vyložených šancí.

Nedá se říci, že by se nejednalo o pohledný zápas, ale zatímco soupeř využil všechny (3) šance ke vstřelení branky, tak naši hráči, přestože jsme hráli prakticky celý zápas na polovině soupeře, nedokázali většinou soupeřovu bránu (ani náznakem) přímo ohrozit. Bezmyšlenkovité vodění míče v šestnáctce soupeře, nepřesné přihrávky, neschopnost vystřelit ze střední vzdálenosti, nedůraz v boji o míč a především přílišná snaha o individuální prosazování některých hráčů vedly k tomuto překvapivému výsledku. Nezbývá než věřit, že si hráči z tohoto zápasu vezmou ponaučení a v příštím utkání opět předvedou hru, na kterou jsme zvyklí.

Pochvalu si zcela jistě zaslouží i hráči soupeře, z nichž byla řada přípravkového věku, kteří svojí bojovností v závěru zápasu udrželi pro ně skvělý výsledek.

Hradčovice:St. Hrozenkov 0:4

Minulý Zápas: St.Hrozenkov:Hradčovice 2:0

Góly:František Michalec (2), Patrik Breznický, Tomáš Gorčík

Velmi důležitý první jarní zápas naši hráči zvládli. První poločas byl znatelně ovlivněn nerozehraností obou mužstev a otěže zápasu v rukou drželi především domácí hráči, kteří nás především ve středu hřiště přehrávali. Chyby zálohy však vždy vyřešila naše obrana, takže se hráči Hradčovic nedostali k žádné vyložené šanci.
   Ve druhém poločase se však obraz hry změnil a domácí tým už jsme (vyjma jedné střely z dálky) prakticky k ničemu nepustili. Po naší přehlídce nevyužitých šancí jsme se ve druhé polovině druhého poločasu konečně trefili. Tento důležitý gól naše hráče viditelně uklidnil a zápas v pohodě dovedli do vítězného konce.