9. Starý Hrozenkov - 1. Fc Slovácko

Tj Sokol Starý Hrozenkov - 1. Fc Slovácko  0:4  (0:3)

Tj Sokol Starý Hrozenkov: Duchoň - Ostravský, Lebánek, Husařík, Jurák - Mačát, Gorčík, Pažitný, Mlčůch - Sobotková, Trtek T.

Střídali: Šopík, Trtek Š.

 

Už čtvrtým zápasem v řadě pokračuje náš střelecký půst (300 min bez vstřelené branky). Zatímco v předchozích dvou zápasech (Havřice – 0:1, Hradčovice - 0:0) jsme byli vždy lepší než soupeř a k vítězství chybělo skutečně pouze využití některé z řady šancí, tak při včerejším zápase nás kvalitní soupeř herně přehrál. Nedá se však říci, že by poněkud jasný výsledek odpovídal poměru sil na hřišti. I naši hráči si dokázali vytvořit řadu stoprocentních šancí – již v úvodu utkání dvakrát vykopávaly hráčky soupeře míč, který směřoval do branky, z brankové čáry. Neproměnění alespoň jedné z těchto šancí tak pravděpodobně ovlivnilo další vývoj zápasu.

Za zmínku však stojí i to, že již čtvrtý zápas v řadě nenastoupilo naše družstvo kompletní a v sestavě bylo nutno mnohokrát improvizovat. Přesto však jakákoliv naše sestava dokáže herně soupeře předčit. K zisku bodů chybí bohužel proměňování našich častých šancí. O tom, jak by se soutěž pro nás vyvíjela, kdybychom nastupovali k důležitým zápasům kompletní, lze pouze polemizovat.

Těžko lze ovlivnit absence hráčů, které jsou způsobeny zdravotními nebo osobními problémy, ale zcela jistě jde zařídit, aby se na termíny zápasů, které jsou mimochodem známé půl roku dopředu a každý si je může jednoduše zjistit (web, oddílová nástěnka), neplánovali žádné akce ostatních zájmových sdružení. Nebo tuto akci s dostatečným předstihem nahlásit, abychom mohli, v souladu s platnými předpisy, zajistit přeložení zápasu. Což už jsme v minulosti (vedeni snahou o spolupráci) několikrát uskutečnili.