12. Starý Hrozenkov - Uherský Ostroh B

Tj Sokol Starý Hrozenkov - Fk Uherský Ostroh B  2:0 (2:0)

Branky:  12-Lebánek, 39-Gabrhel

Bětík - Husařík, Blaho (68- Šotník), Kročil, Martínek - Vaculík, Michalec, Keňo, Lebánek - Lupták (82-Breznický R.), Gabrhel ( 77-Šebeň)

Před tímto utkáním jsme měli v tabulce před hosty z Uherského Ostrohu náskok pouhých dvou bodů a bylo všem jasné, že nás nečeká nic jednoduchého.K tomu se nedostavil  delegovaný rozhodčí, utkání tak odřídil laik z řad hostujících funkcionářů. Hosté vstoupili do utkání  velmi aktivně, dobře kombinovali, měli častějí míč na kopačkách,  naráželi však na naši pozornou defenzívu. Z počátečního náporu hostí jsme se oklepali nejlépe jak jsme mohli a hned z první vážnější šance jsme se dostali do vedení. Lebánek z levé strany přesprintoval svého bránícího hráče, uvnitř pokutového území se svojí oblíbenou, téměř vždy stoprocentí zasekávačkou zbavil obránce, přehodil si míč na  pravou nohu a ač slabou, ale dobře umístněnou střelou s přispěním teče hostujícího brankáře skóroval. Inkasovaná branka hosty zjevně zaskočila, přebrali jsme iniciativu a až do konce prvního poločasu jsme byli lepším a nebezpečnějším týmem. Naším pokusům o zvýšení skóre však chyběla přesnost (zejména velmi těsně bráněný Lupták neměl v zakončení dostatek klidu a většinou přestřelil) a nebo si s nimi často s notnou dávkou štěstí poradil nejistě chytající  brankář hostí, jako v případě tvrdé střely Michalce z 30ti metrů, která jej spíš smolně trefila a odrazila se od něj mimo tři tyče. Na 2:0 jsme tak zaslouženě zvýšili až v 39. minutě. V nejkrásnější akci prvního poločasu se předvedl Gabrhel, kdy po  individuální akci prokličkoval přes tři bránící hráče a střelou k tyči nedal brankáři nejmenší šanci. Hosté si za celý první poločas nevypracovali žádnou brankovou příležitost a tak se do kabin odcházelo za příznivého stavu 2:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem udržet stávající skóre i aktivní hru. Opak byl však pravdou, obraz hry se  hodně změnil, hosté byli lepším týmem, brankovou příležitost si však opět dlouhou dobu nedokázali vypracovat. My jsme spoléhali zejména na rychlé protiútoky, ve finální části nám však často chyběla přesná přihrávka. V závěrečné dvacetiminutovce hosté svůj tlak vystupňovali, zatlačili nás na naši polovinu a jen díky velkému štěstí jsme neinkasovali. Hosté totiž dvakrát nastřelili břevno a vytvořili si i několik dalších nebezpečných závarů v našem pokutovém území. Díky velké bojovnosti, notné dávce štěstí  a obětavé hře celého mužstva jsme nakonec neinkasovali a utkání dovedli do vítězného konce.