10. Starý Hrozenkov - Přečkovice

Tj Sokol Starý Hrozenkov - Tj Přečkovice  4:3  (1:1)

Branky: 30-Lupták (p), 65-Lebánek,72- Gabrhel, 80-Orság

Bětík - Husařík, Blaho, Orság,Pyszko (46- Kročil) - Vaculík, Michalec, Keňo, Lebánek - Lupták (85- Breznický R.) Šebeň (70-Gabrhel)

V přímém souboji o páté místo jsme nezklamali a konečně vyhráli i na domácí půdě. Utkání se odehrálo za stálého deště na těžkém terénu, přesto byl k vidění dobrý fotbal. Od úvodních minut jsme se tlačili před soupeřovu branku, byli jsme aktivnějším mužstvem, brzdila nás však nepřesná koncovka. Již v páté minutě se ve středu hřiště uvolnil  Keňo, kolmou přihrávkou našel v šestnástce hostí Lebánka, jemuž však střela nesedla a minul branku. Téměř stejná akce se opakovala i v desáte minutě, Lebánek se po dlouhém pasu Michalce opět ocitl za obranou, postupoval až do šestnástky, se svojí šancí však naložil mizerně a netrefil ani branku. Poslat do vedení nás pak  ve 23. minutě mohl Lupták, po centrovaném míči se deset metrů před brankou ocitl sám mezi obránci, v rozhodující fázi mu však míč odskočil a vůbec jej netrefil. Hned vzápětí se po narážečce s Luptákem dostal za obranu hostí Šeběň, vnikl do pokutového území,  z desíti metrů však trefil pouze do noh vybíhajícího brankáře. Hosté v téhle fázi utkání spoléhali jen na brejky, případně standartní situace, s kterými si naše obrana poradila. Do vedení jsme se zaslouženě dostali ve 30. minutě, po faulu na Luptáka se kopala penalta a sám faulovaný ji s předledem proměnil. Po inkasované brance se hosté probudili, začali se víc tlačit dopředu a  vytvořili si několik standartních situací, vážnou brankovou příležitost si však nevypracovali. Přesto se jim se štěstím podařilo ve 40. minutě vyrovnat- po rohovém kopu Bětík chybně odhadl situaci, centrovaný víč špatně trefil, vyrazil  jej jen k nohám útočníka, který se trefil přesně k tyči.  V druhém poločase se  hrálo vyrovnané utkání, obě mužstva se snažila strhnout vedení na svoji stranu a tak byl k vidění ofenzivní fotbal. Do vedení nás poslal po rohovém kopu Lebánek, který jej nejprve sám rozehrál, brankář míč vyrazil pouze vedle sebe zpět k němu  a ten prokázal, že má vynikající techniku, kdy se  prosadil  technickou střelou z desíti metrů  téměř z nulového úhlu. Z vedení jsme se však radovali jen minutu, hned z rozehrávky se dostal za naši obranu Ambruz, v šestnástce byl faulovaný a z následné penalty sám vyrovnal. V 70. minutě nám vyšlo dokonale střídání, Gabrhel se ještě ani pořádně nedotkl míče a už se radoval ze vstřelení branky. Té předcházela krásná, rychlá  kombinační akce,kdy  Michalec přenesl míč ze středu hřiště po lajně na pravou stranu, Vaculík prodloužil  do běhu na Luptáka, ten se zbavil obránce, téměř z brankové čáry odcentroval na vzdálenější tyč, kde si dobře naběhl Gabrhel a hlavičkou rozvlnil síť. Další branku mohl přidat opět Gabrhel,uvolnil se v šestnástce,  jeho střela však šla o půl metru nad břevno.  Definitivní uklidnění nám pak přinesla 80. minuta, kdy se po rohovém kopu a skrumáži v malém vápně dostal k míči Orság a patičkou zvýšil již na 4:2. Hosté pak vrhli všechny síly do útoku, my jsme podnikali rychlé protiútoky do otevřené obrany. Po jednom z nich postupoval Lupták sám na brankáře, byl sražen - k údivu všech však dostal žlutou kartu za filmování. Již v nastaveném čase se hostům podařilo ještě snížit na konečných 3:4, po nedorozumění v naší obraně se do prázdné branky trefil střídající Beníček.

Celkově jsme  odehráli proti silnému protivníkovi po dlouhé době  i na domácím hřišti dobré utkání, zejména v prvním poločase jsme měli více ze hry, dostávali jsme se i do šancí. Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží celé mužstvo, především pak netradiční "kanonýr" Patrik Orság, který se v mistrovském utkání trefil po 8 letech :) a asistoval i u dalších dvou branek.