Přípravné zápasy a turnaje léto + podzim 2008

Staří páni Chocholná  - Tj Sokol Starý Hrozenkov 10:2 (2:1)

Branky: 2 x Blaho

Tj Sokol Starý Hrozenkov: Šedivý - Vaculík, Kročil, Orság, Husařík - Breznický R., Hodulík, Blaho, Lebánek - Lupták,Janků

Střídající hráči: Breznický P., Babrnák

Po sobotním ukončení podzimní sezóny( u Žmolíka) nás na hřišti v Drietomé čekalo kruté střízlivění, od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec, hráli jsme bez pohybu, nedokázali si pořádně přihrát, k tomu jsme dělali školácké chyby v obraně. Naše nemohoucnost se naplno projevila ve druhém poločase, kdy jsme uplně odpadli a 8x inkasovali. Technicky vyspělí domácí si s námi chvílemi dělali co chtěli a vyprovodili nás ze hřiště debaklem.

Tj Sokol Starý Hrozenkov - Tj Krhov  5:5 (4:1)  25.10.2008

Branky: Michalec 2, Breznický, Hodulík, Blaho

Tj Sokol Starý Hrozenkov: Šedivý (45-Bětík) - Husařík R. Kročil , Keňo T. , Vaculík  - Lebánek, Blaho, Hodulík, Breznický - Janků , Michalec

V tomhle zápase naše mužstvo předvedlo dva zcela rozdílné poločasy. V prvním poločase jsme byly lepším týmem, naši hru však brzdily  nepřesnosti v rozehrávce, přesto jsme se zejména díky špatně hrající obraně soupeře dostávali i do šancí a ve dvacáté minutě jsme vedli po brankách Michalce a Breznického 2:0 , poté se podařilo hostům snížít, když centrovaný míč z rohu šestnástky k údivu všech i našeho brankáře skončil v síti.  Naše převaha pokračovala, do poločasu jsme se  po brankách Blahy a Hodulíka dostali do vedení  4:1 a další šance jsme ještě nevyužili. V druhém poločase jsme však předvedli bídný  výkon bez jakéhokoliv zájmu, po hřišti jsme spíš chodili než běhali  a soupeř nás za to po zásluze potrestal, během úvodních dvaceti minut druhého poločasu se dotáhl na rozdíl jediné branky, pak jsme sice ještě odskočili díky proměněné penaltě na 5:3, Krhov přesto dokázal vyrovnal a to ještě neproměnil penaltu.  Potěšující byl na dnešním utkání výkon Robina Breznického, který se jediný snažil, vstřelil branku a na další dvě přihrál.

LETNÍ PŘÍPRAVA

Celkové hodnocení letní přípravy:

Letní přípravu jsme zakončili s bilancí 0 výher 0 remíz 6 proher. Což na první pohled vypadá hrozně. Je potřeba však přihlédnout ke kvalitě soupeřů s kterými jsme se měřili, až na jednu výjímku se vždy jednalo o soupeře, kteří hrají o jednu a více soutěží výš. Jednoznačně bylo vidět, že máme slabou fyzičku, kdy jsme ve druhém poločase pokaždě odpadli a soupeři nestačili. Hodně nás trápila taky slabá účast na trénincích a zápasech, kdy jsme se ani jednou nesešli v plné sestavě. Částečně to bylo dané zraněními, dovolenými. Přesto  si musí hráči šáhnout do svědomí a během sezóny svůj přístup zlepšit. Potěšující zprávou před začátkem podzimních bojů je návrat našeho stopera Tomáše Keňi po zranění zpět do obrany, čímž se hra vzadu uklidní. Další z věcí která nás v letní přípravě hodně trápila byly nepřesné přihrávky a statická hra, kdy jsme se vůbec nenabízeli do volného prostoru. A jako již tradičně nám dělala problémy velmi špatná koncovka.

Tj sokol Starý Hrozenkov - Staří páni Chocholná    0:3  (0:0)

První zápas pod vedením nového trenéra se nám nepovedl. V prvním poločase jsme sice byli častěji u míče a dostávali jsme se i do zakončení, bohužel ani vyložené brankové příležitosti jsme nedokázali proměnit.  A když už se nám brankáře podařilo i překonat, tak měl dobře postavené tyče- kdy se za ním rozezvučely celkem třikrát. Do druhého dějství jsme nevstoupili dobře, soupeř vysunul útok až na naše stopery, začali jsme kazit přihrávky. Z čehož vyplunulo, že po zbytečné strátě míče a po hezké kombinační akci se soupeř ujal vedení. Obdržená branka nás uplně zaskočila, nedokázali jsme si vůbec přihrát, čehož soupeř využil a po dvou rychlých protiútocích nás vyškolil v produktivitě. I ve druhém poločase nás hodně trápila koncovka, kdy jsme nedokázali proměnit ani sólový nájezd na brankáře. V závěru nám už chyběl pohyb a jakákoliv snaha hrát. Soupeř zaslouženě vyhrál.

Memoriál Pavla Šišláka

Tj sokol Starý Hrozenkov - Tj Bystřice pod Lopeníkem 1:4  (1:2)

Přes absenci několika hráčů základní sestavy, jsme se soupeřem hrajícím o soutěž víš od začátku utkání hráli vyrovnanou partii.Ani jedno mužstvo se nedostávalo do vážnějších brankových příležitostí. Ve dvacáté minutě jsme dobře zakombinovali před pokutovým uzemím  soupeře a Hodulík Kamil tvrdou střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Bohužel naše vedení jsme udrželi pouze minutu, kdy obrana zaspala a nechala zcela volného protihráče uvnitř pokutového uzemí, který křížnou střelou nedal našemu brankáři šanci. Od této chvíle byla Bystřice lepší a po hrubé chybě našeho bránkáře, který pustil gól z rohu!!! V druhém poločase se obraz hry nezměnil, soupeř byl lepší a po zásluze nám přidal ještě další dvě branky.

Tj sokol Starý Hrozenkov - Tj Pitín   0:3  (0:0)

V utkání o třetí místo jsme nastoupili proti vítězi letošního ročníku základní třídy, kterému rovněž chybělo několik opor ze základní sestavy. V první půli jsme byli lepším týmem, z naší mírné převahy jsme však vytěžili pouze pár slabých a nepřesných střel. V druhém poločase jsme si stále  udržovali mírnou převahu, soupeř nás však dokonale vyškolil. Během deseti minut nám po rychlých protiútocích nasázel tři branky a bylo po zápase. Utkání se pak už jen dohrávalo. V závěru mohl ještě alespoň upravit skóre Jakub Kročil, ale jeho špatně kopnutou penaltu mu hostující brankář vyrazil na břevno.

V konfrontaci se soupeři, kteří hrají o třídu výš jsme zklamali,  jako ve všech předešlých zápasech  byl vidět rozdíl ve fyzické připravenosti a technické vyspělosti našich soupeřů. Často jsme se připravili o nadějnou akci zbrklým a nepřesným rozehráním přímo na kopačky soupeře. V útóku jsme nedokázali podržet míč a obrana v čele s našim brankářem dělala školácké chyby.

Přípravný zápas:

TJ sokol Starý Hrozenkov - Druztevník Chocholná dorost   0:9  (0:5)  !!!!

Vzhledem k velké marodce, dovolené některých hráču a pracovním povinnostem jsme k tomuto utkání nastoupili pouze v deseti hráčích a bylo jasné, že  proti soupeři hrajícímu  pátou dorosteneckou ligu, posílenému ještě o čtyři hráče A týmu to bude především o snaze neinkasovat. Se sestavou se muselo improvizovat a tak si odbyly svou premieru za muže dva naši žáčci bratři Brezničtí ,pro které to byl křest ohněm, přesto celé utkání zvládli na výbornou a Patrik se dostal i do naší největší šance , kdy trefil tyčku. Od začátku utkání podle předpokladů diktovali tempo hry hosté, prvních dvacet minut jsme ještě odolávali, pak jsme odpadli fyzicky, kdy jsme nestíhali se soupeřem běhat a ještě do poločasu jsme dostali 5 branek. V druhém poločase už i soupeř slevil z vysokého tempa, prostřídal a hrálo se převážně ve středu hřiště.  Po odstoupení našeho hráče pro zranění,jsme posledních dvacet minut hráli v devíti, čehož soupeř dokonale využil a vstřelil další 4 branky. Utkání nám opět ukázalo znatelný rozdíl ve fyzické připravenosti mužstva hrajícího vyšší soutěž , kdy soupeř hrál neustále ve vysokém tempu, kterému jsme se dokázali  vyrovnat pouze uvodních dvacet minut. Další patrný rozdíl byl vidět v kombinaci , přihrávkách , kdy soupeř téměř nekazil, kdežto my jsme mu naší nepřesnou rozehrávkou často míč přímo darovali.

Turnaj Chochlná

Družstevník Chocholná - Starý Hrozenkov 2:0  (1:0)

Oslabeni o tři hráče základní sestavy a po měsíční pauze bez fotbalu jsme odjížděli na silně obsazený turnaj do Chocholné. Hned v uvodním zápase nám byla nalosována Chocholná, největší favorit turnaje. Domácí hráči od začátku diktovali tempo hry, dobře kombinovali. My jsme spoléhali především na pevnou obranu s cílem pokusit se o rychlý brejk. Domácí  měli převahu , ale naše obrana v čele s dobře chytajícím gólmanem Šedivým odolávala . Přesto jsme se nevyvarovali chybyčky a po spoléhání se , že bude odpískáný ofsajd, jsme soupeře pustili do vedení. V druhém poločase se obraz hry nezměnil, hrálo se většinou na naší polovině a v desáté minutě po rychlé kombinaci domácí zvýšili na dva nula. My jsme se do zakončení dostávali jen sporadicky, většinou se jednalo o střelbu z větší vzdálenosti nebo byla slabá a nepřesná . Do konce utkání už se skóre nezměnilo a do finále postoupili zaslouženě domácí hráči. V utkání se naplno projevil rozdíl čtyř soutěží, kdy nás Chocholná převyšovala zejména po fyzické a technické stránce, bezchybně kombinovala  na jeden dotek. Pro nás bylo tohle utkání užitečnou školou a ukázalo nám, že máme ještě hodně co zlepšovat.

Šumice - Starý Hrozenkov 3:1 (3:0)

V zápase o celkové třetí místo jsme se utkali  se soupeřem hrajícím 1. A třídu. Zejména v uvodních minutách jsme hráli rovnocennou partii a jako první jsme se dostali i do zakončení, kdy po rychlé narážečce se náš hráč  dostal do pokutového uzemí,ale nepřesná střela šla mimo branku. Nedáš, dostaneš se projevilo v zápětí , po hrubé chybě nášeho  posledního  bránícího  hráče, který se místo jednoduchého odkopnutí balónu  pokoušel o kličku, soupeř mu ji vystihl a po samostatném úniku bez problému zavěsil. Od této chvíle převzal iniciativu soupeř, rychlou kombinací se dostával do zakončení a ještě do poločasu přidal další dva góly. Naše mužstvo se sice snažilo, ale trápila nás nepřesná a mnohdy zdlouhavá rozehrávka. Do druhého poločasu jsme vyběhli s cílem alespoň zdramatizovat utkání, což se nám téměř podařilo, protože po pěkné kombinaci se do samostaného úniku dostal Lupták a snížil na 1:3 . V zápětí se ta sámá situace opakovala, jenže tentokrát náš jediný střelec na turnaji nezachoval chladnou hlavu a trefil jen nohy gólmana. Poté se ještě dvákrát ocitl v dobré příležitosti Jan Gabrhel, kterému chyběli jen centimetry k přesnému zakončení.  Do konce utkání už jsme nic nevymysleli a zejména díky pokaženému prvnímu poločasu jsme zápas prohráli a obsadili konečné čtvrté místo.

Celkově naši účast na turnaji hodnotíme pozitivně. Vzhledem ke kvalitě soupeřů jsme již před turnajem neměli žádné přehnané  cíle a bylo nám jasné, že si zde vyzkoušíme  především hru pod tlakem a naši obrannou činnost. Mile překvapila obrana v čele s bezchybným gólmanem Šedivým, horší už to bylo směrem dopředu a v kombinaci, na které budeme muset zapracovat. Zejména pod tlakem soupeře jsme lehce ztráceli míče a nebyli jsme si schopní řádně přihrát. Rovněž byl znatelně vidět rozdíl ve fyzičce soupeřů , kteří hrají vyšší soutěže.